Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Suvine lühendatud lahtiolekuaeg 21. juunist – 22. augustini. Keskkogu ja harukogud on avatud E – R 10 – 18, L ja P suletud. Lubja tn laenutuspunkt on avatud T ja N 14 -18.

11.10.2007

10. oktoobril tunnustas Tartu maavanem 2007. aasta Täiskasvanud õppija nädala raames tublisid täiskasvanud õppureid, koolitajaid ja koolitussõbralikumaid organisatsioone.

Tartumaa aasta koolitaja tiitli pälvis Tartu Linnaraamatukogu raamatukoguhoidja, arvutiandmebaaside peaspetsialist Halliki Jürma. Aasta õppijana leidis tunnustust raamatukogu personalijuht Ewa Roots.

Tartu Linnaraamatukogu korraldab Täiskasvanud õppija nädala raames 15. – 18. oktoobrini tartlastele mitu erinevat arvutialast koolitust. Tõenäoliselt vajab iga õppija ning enesetäiendaja mingil hetkel raamatukogu abi. Raamatukogu omakorda on aga huvitatud sellest, et lugeja oleks hea arvutikasutaja, sest see avardab tema raamatukogu kasutamise võimalusi ning muudab suhtlemise raamatukoguga mugavamaks.

Nädala jooksul toimub kaks arvuti algõppe kursust, julgustatakse kätt proovima veebilehega, antakse nõuandeid infootsinguks ja tutvustatakse raamatukogus kättesaadavaid andmebaase. Lisaks arvutikoolitustele on kavas veel ülevaade eesti keelde tõlgitud Euroopa rahvaste uuemast kirjandusest. Koolitused viivad läbi Tiina Sulg, Krõõt Kaljusto-Munck, Merly Eerma ja Halliki Jürma. Tartu Kutsehariduskeskuse eestvõtmisel toimub linnaraamatukogus kolmel päeval täiskasvanute karjäärinõustamine.

Linnaraamatukogu osaleb Täiskasvanud õppija nädala ettevõtmistes kolmandat korda.

Täiendav informatsioon: Halliki Jürma tel 736 183, Linda Jahilo tel 736 1374

Uudised

Raamatukogu pakub seenioritele abi vaktsineerimistõendi välja printimisel

Kuna alates 9. augustist on kehtestatud nii sise- kui välitingimustes toimuvatele sündmustele piirangud, mille tõttu võidakse osalejatelt küsida tõendit, kas nad on COVID-19 suhtes vaktsineeritud, selle läbi põdenud või end hiljuti testinud ning terved, pakub Tartu linn seenioritele abi digitaalse vaktsineerimistõendi välja printimisel.

Loe edasi...

Üllatav külaskäik ja raamatu tagastus

28. juunil külastas raamatukogu Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkonna kultuuri- ja avalike suhete osakonna juhataja Anne Kathrin Kirsch ning tagastas 1943. aastal meie kogudest eemaldatud raamatu.

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee