Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

11.10.2007

10. oktoobril tunnustas Tartu maavanem 2007. aasta Täiskasvanud õppija nädala raames tublisid täiskasvanud õppureid, koolitajaid ja koolitussõbralikumaid organisatsioone.

Tartumaa aasta koolitaja tiitli pälvis Tartu Linnaraamatukogu raamatukoguhoidja, arvutiandmebaaside peaspetsialist Halliki Jürma. Aasta õppijana leidis tunnustust raamatukogu personalijuht Ewa Roots.

Tartu Linnaraamatukogu korraldab Täiskasvanud õppija nädala raames 15. – 18. oktoobrini tartlastele mitu erinevat arvutialast koolitust. Tõenäoliselt vajab iga õppija ning enesetäiendaja mingil hetkel raamatukogu abi. Raamatukogu omakorda on aga huvitatud sellest, et lugeja oleks hea arvutikasutaja, sest see avardab tema raamatukogu kasutamise võimalusi ning muudab suhtlemise raamatukoguga mugavamaks.

Nädala jooksul toimub kaks arvuti algõppe kursust, julgustatakse kätt proovima veebilehega, antakse nõuandeid infootsinguks ja tutvustatakse raamatukogus kättesaadavaid andmebaase. Lisaks arvutikoolitustele on kavas veel ülevaade eesti keelde tõlgitud Euroopa rahvaste uuemast kirjandusest. Koolitused viivad läbi Tiina Sulg, Krõõt Kaljusto-Munck, Merly Eerma ja Halliki Jürma. Tartu Kutsehariduskeskuse eestvõtmisel toimub linnaraamatukogus kolmel päeval täiskasvanute karjäärinõustamine.

Linnaraamatukogu osaleb Täiskasvanud õppija nädala ettevõtmistes kolmandat korda.

Täiendav informatsioon: Halliki Jürma tel 736 183, Linda Jahilo tel 736 1374

Uudised

Avatakse Prima Vista kunstiprogrammi kuuluvad näitused

17. septembril kell 16.30 avatakse Tartu Linnaraamatukogus tšehhi kirjaniku ja illustraatori Denisa Prošková illustratsioonide näitus ja maalikunstnik Ove Büttneri ning graafik Tiit Rammuli ühisnäitus „Varjud seinal“. Avamisüritus algab muusikaosakonna galeriis IV korrusel.

Loe edasi...

Koos Tammelinna päevadega avatakse raamatukogu tegevustuba

15. septembril kell 18 kuulutatakse Tartu Linnaraamatukogu Tammelinna harukogus avatuks nii XVII Tammelinna päevad kui ka raamatukogu tegevustuba.

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee