Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Raamatukogu I korruse ajakirjanduse saal on remondi tõttu ajutiselt suletud. Ajalehti ja ajakirju saab lugeda ja laenutada peamaja II korruse erialasaalis ning Raeplatsi lugemistoas. 

25.09.2007

Alates neljapäevast, 27. septembrist on Tartu linnaraamatukogu kodulehel www.luts.ee vaadata fotokonkursile „Tagahoovis. Tammelinn 2007” saabunud pildid. Linnaosa päevade ajal, 21. septembril kuulutati Tammelinna harukogus välja konkursi tulemused ja avati näitus konkursile laekunud parematest fotodest.

Konkursile saadeti kokku 74 fotot, osalejaid oli 44. Neist 17 võistles nooremas vanusegrupis, 25 osalejat olid 16-aastased või vanemad.

Žürii koosseisus Rein Urbel fotogrupist O.V.E.R., Kersti Aan Tammelinna gümnaasiumist ja Kalev Saar mänguasjamuuseumist otsustas anda peapreemia täiskasvanute vanusegrupis Valdur Rosenvaldile foto „Puiestee unes” eest. Nooremas vanusegrupis võitis peapreemia 9-aastane Kristin Strohm foto eest „Tammelinn”.

Kirjastus Elmatar andis välja eripreemiad tabatud hetke, valguse, meeleolu ja tähelepanelikkuse eest ning nende omanikeks said Karin Kikas, Birgit Kadastik, Johannes Karolin ja Valdur Rosenvald. Asko Foto eripreemia läks Andres Kahurile huvitava teema eest.

Linnaraamatukogu pani välja 2 eripreemiat mõlemas vanusegrupis. Täiskasvanute vanusegrupis said hästi tabatud teema eest preemia Peeter Kolk ja Juhan Voolaid, lastest Kristin Strohm ja Lisbeth Vahkal. Laste fotod ostab linnaraamatukogu oma veebilehe laste- ja noorteleheküljel kasutamiseks.

Žürii esimees kiitis eriti noorema vanusegrupi osalejaid, kes olid vaeva näinud hetke ja meeleolu leidmisega. Samas nentis ta, et algajad fotograafid kipuvad unustama, et digifoto töötlemise ja viimistlemisega saab foto palju paremaks muuta. Konkursi korraldaja Merike Karolin Tammelinna raamatukogust rõõmustas selle üle, et tammelinlased tulid ideega kaasa ja konkursile jõudis rohkesti meeleolukaid fotosid.

Fotonäitus Tammelinna raamatukogus jääb vaadata 19. oktoobrini.
Fotokonkurssi toetasid Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp, Photopoint, Asko Foto, Pigeon Productions OÜ, kirjastus Elmatar ja linnaraamatukogu.

Täiendav info: Merike Karolin tel 746 035, 56 230283

Uudised

Rootsi krimikirjanik Mattias Berg esineb Tartus

14. novembril kell 17.00 algab Tartu Linnaraamatukogu saalis Põhjamaade nädala kirjandusõhtu, mille külaline on rootsi krimikirjanik Mattias Berg. Bergi debüütromaani, tehnopõneviku „Kandja“ andis eesti keeles välja kirjastus Varrak.

Loe edasi...

Remont I korruse ajakirjanduse saalis

Alates 1. novembrist on ajakirjanduse saal I korrusel uuenduskuuriks suletud. Järgnevate nädalate jooksul saab värskeid ajalehti ja ajakirju lugeda ning laenutada Raeplatsi lugemistoas (Raekoja plats 11) ja raamatukogu peamaja II korrusel erialakirjanduse saalis. Vanemate ajakirjade ja ajalehtede kättesaamise aeg võib pikeneda.  I korruse infopunkti tellitud raamatuid saab kätte erialakirjanduse saalist. Vabandame ebamugavuste pärast!

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee