Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Raamatukogu I korruse ajakirjanduse saal on remondi tõttu ajutiselt suletud. Ajalehti ja ajakirju saab lugeda ja laenutada peamaja II korruse erialasaalis ning Raeplatsi lugemistoas. 

2007 Tohutu liiklus fotonäitusel

10.09.2007

11. septembril kell 17.00 avatakse Tartu Linnaraamatukogu II korruse näituseruumis Eve Lõhmuse keskkonnanäitus „(T)ohutu liiklus”.

Näitus sisaldab fotosid 2005. ja 2006. aastal toimunud liiklusõnnetustest ning kajastab kannatada saanute ja jalakäijate seas tehtud uuringu tulemusi. Näituse eesmärk on tõmmata tähelepanu liikluskultuurile ning mõjutada liiklejaid olema tähelepanelikumad nii kaaskodanike kui iseenda suhtes. Fotod näituse tarbeks on saadud Lõuna ja Põhja Politseiprefektuurist.

Eve Lõhmuse sõnul pärineb „(T)ohutu liikluse” idee oma silmaga nähtust. Selle näituse fotodel on jäädvustatud liiklusõnnetustes kannatada saanud autod, aga kui autode lõhkumine ja inimressursi hävitamine Eestimaa teedel jätkub, on ta valmis eksponeerima ka šokiteraapilisi pilte.

E. Lõhmus töötab Tartu Lastekunstikoolis juhiabina. „(T)ohutu liiklus” on esimene tema koostatud näitus, mis tõenäoliselt ei jää viimaseks, sest töö loomingulises keskkonnas ei luba ka endal kõrvalseisjaks jääda.

Näitust saab Tartu Linnaraamatukogu II ja III korruse fuajees vaadata 11. oktoobrini.

Täiendav info: Eve Lõhmus tel 56 206783

Uudised

Rootsi krimikirjanik Mattias Berg esineb Tartus

14. novembril kell 17.00 algab Tartu Linnaraamatukogu saalis Põhjamaade nädala kirjandusõhtu, mille külaline on rootsi krimikirjanik Mattias Berg. Bergi debüütromaani, tehnopõneviku „Kandja“ andis eesti keeles välja kirjastus Varrak.

Loe edasi...

Remont I korruse ajakirjanduse saalis

Alates 1. novembrist on ajakirjanduse saal I korrusel uuenduskuuriks suletud. Järgnevate nädalate jooksul saab värskeid ajalehti ja ajakirju lugeda ning laenutada Raeplatsi lugemistoas (Raekoja plats 11) ja raamatukogu peamaja II korrusel erialakirjanduse saalis. Vanemate ajakirjade ja ajalehtede kättesaamise aeg võib pikeneda.  I korruse infopunkti tellitud raamatuid saab kätte erialakirjanduse saalist. Vabandame ebamugavuste pärast!

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee