Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Raamatukogu I korruse ajakirjanduse saal on remondi tõttu ajutiselt suletud. Ajalehti ja ajakirju saab lugeda ja laenutada peamaja II korruse erialasaalis ning Raeplatsi lugemistoas. 

11.06.2007

13. juunil kell 18 avatakse linnaraamatukogu muusikaosakonnas kunstniku, illustraatori ja karikaturisti Jaanus Nessleri maalinäitus „Ikoone statistidele”. Näitus püüab levitada humoorikat ja veidi eneseiroonilist ellusuhtumist ning massimeediast sõltumatut mõtlemist.

Jaanus Nessleri pildid juhtivad tähelepanu meie ühiskonnas ülekummardatud nähtustele nagu libatunded, - suhted, - tegemised, -olemised, - ettevõtmised, -trendid jms. Nessleri sõnul soovib ta, et inimesed avaksid oma reklaamidest, edukultusest, fassaadikummardamisest ja klantspiltidest pimestatud silmad, väldiksid liisingu- ja pangaorjust ning püüaksid elada elulähedasemalt ja loomulikumalt.

„Tahan, et kaaskodanikud oleksid uhked meie ajaloo, rahvuspärandi ja kultuuri üle ning Eesti järeltulev põlv ei kasvaks üles võltsnaeratusega ajalugu, geograafiat, emakeelt ja kultuuri mittetundvateks ning kõike pealiskaudse turumajanduse poolt pakutavat valikuta vastuvõtvaks hoomamatuks halliks massiks” ütleb kunstnik.

Jaanus Nessler on sündinud 1965. aastal Jõhvis ning tegutseb alates 1991. aastast vabakutselise kodaniku, kunstniku ja karikaturistina. Tartlaste ette on ta astunud nii karikatuuri- kui õlimaalinäitustega. Nessleri maale on eksponeeritud ka tervisekeskustes Pärnus ja Otepääl.
Näitust linnaraamatukogu muusikaosakonnas saab vaadata 5. augustini.

Täiendav info: Meery Salu, tel 736 1394

Uudised

Rootsi krimikirjanik Mattias Berg esineb Tartus

14. novembril kell 17.00 algab Tartu Linnaraamatukogu saalis Põhjamaade nädala kirjandusõhtu, mille külaline on rootsi krimikirjanik Mattias Berg. Bergi debüütromaani, tehnopõneviku „Kandja“ andis eesti keeles välja kirjastus Varrak.

Loe edasi...

Remont I korruse ajakirjanduse saalis

Alates 1. novembrist on ajakirjanduse saal I korrusel uuenduskuuriks suletud. Järgnevate nädalate jooksul saab värskeid ajalehti ja ajakirju lugeda ning laenutada Raeplatsi lugemistoas (Raekoja plats 11) ja raamatukogu peamaja II korrusel erialakirjanduse saalis. Vanemate ajakirjade ja ajalehtede kättesaamise aeg võib pikeneda.  I korruse infopunkti tellitud raamatuid saab kätte erialakirjanduse saalist. Vabandame ebamugavuste pärast!

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee