Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

21. veebruaril on Annelinna harukogu ehitustööde töttu suletud. Raamatuid saab tagastada tagastuskasti.

24. veebruaril, iseseisvuspäeval, on linnaraamatukogu suletud.

8. juunil kell 12 avatakse Tartu Linnaraamatukogu II korruse fuajees Tallinna I Internaatkooli kureeritud kunstiprojekti „Valgele valgega ehk värviliselt 2007” raames valminud erikoolide õpilaste võistlustööde näitus.

Projekti raames valmistati erilisi kingitusi erilistele inimestele. Avatav näitus pakub võimalust uudishimulikel vaadata loojate vaimu- ja tundeellu ning kohtuda seeläbi nii nende endi kui neile oluliste inimestega. 27. aprillil 2007. a. meisterdasid üle Eesti kokku tulnud erikoolide õpilased neile olulistele ja erilistele inimestele kingitusi. Projektijuhi Silvia Paluveeri sõnul oli see äärmiselt tore sündmus, mille käigus õpilased said üheskoos loodusmaterjalist luua kunstiteoseid, mis võimaldasid neil korraga tunnetada end nii looja, vaataja kui ka hindajana.
Kuu aega enne Tallinna I Internaatkoolis kohtumist valmistasid õpilased ka oma kodukoha koolides ühe kingituse, mille teostamiseks said nad vabalt valida tehnika ja materjalid. Kõik kunstipäeval ning kodutöödena valminud kingitused seati üheskoos kokku näituseks.

„Valgega valgele ehk värviliselt” kunstiprojektis kohtusid õpilased ja õpetajad juba teist aastat. Ja kuigi selles osalemine on tõsine väljakutse - otsekui alternatiiv tavakooli mõistes ainevõistlusele - on kaasalööjaid aasta aastalt rohkem. Sel aastal pistsid omavahel rinda Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus, Kiigemetsa Kool, Lahmuse Kool, Palivere Eriinternatkool, Päinurme Internaatkool, Rakvere Lille Kool, Türi Toimetulekukool, Valga Internaatkool, Õismäe Kool kahe ning Tallinna I Internaatkool kolme võistkonnaga igast koolitüübist. Oma mõtteid olid paberile seadnud ka sõpruskoolid väljastpoolt Eestit Junedals Skolan, Attarps Skolan, Bankerüdi Sotsiaalkeskus Rootsist, Die Schule am Kastaniensteg Saksamaalt.
Selleks, et kunstipäev jääks osalejatele endile meelde kui kingitus ning selle mõju ulatuks kuni järgmise kevadeni, toetavad Sotsiaal- ja Kultuuriministeerium ning Tallinna Haridusamet projekti raames valminud tööde fotodega illustreeritud kalendri trükkimist.

Näitust saab linnaraamatukogu (Kompanii 3/5) II ja III korruse fuajees ja eestikeelse ilukirjanduse saalis vaadata kuni 29. juunini.

Täiendav info: projektijuht Silvia Paluveer, tel. 6557223, 56638714

Näitused

R Veebr 21 @09:00 - L Veebr 22 @16:00
Risto Vuorimiehe fotonäitus „Love Records Soome muusikaelus”
R Veebr 21 @17:00 - L Veebr 29 @16:00
Näitus „Rahu, ainult Tartu rahu“
R Veebr 21 @17:00 - T Mär 03 @20:00
Graafik Lembit Karu näitus "Hingemaastikud"

Uudised

Tartu Linnaraamatukogu 2019. aasta töö arvudes

Raamatukogu jaoks oli 2019. aasta positiivne, sest iga päev külastati raamatukogu keskmiselt 1800 korda, iga tartlase kohta tehti raamatukogust üle 10 laenutuse, iga lugeja kohta 28. Eelmisel aastal lisandus linnaraamatukogu kolmele harukogule Ilmatsalu harukogu, viidi sisse peamiselt peredele ja lapsevanematele suunatud uus teenus kärglaenutus, seemneraamatukogu laiendusena loodi Annelinna raamatukogu juures kogukonnaaed.

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee