Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Raamatukogu I korruse ajakirjanduse saal on remondi tõttu ajutiselt suletud. Ajalehti ja ajakirju saab lugeda ja laenutada peamaja II korruse erialasaalis ning Raeplatsi lugemistoas. 

08.01.2008

11. jaanuaril kell 15 avatakse Tartu linnaraamatukogu muusikaosakonnas kunstinäitus „Päikesepildid“. Näitusel on välja pandud vaimupuudega noorte joonistused, maalid ja käsitöö, mis on valminud projekti „Võrdsed võimalused kõikidele noortele“ raames.

2007. aasta oli Euroopas võrdsete võimaluste aasta. Erinevate ürituste kaudu püüti inimesi muuta teadlikumaks nende õigustest võrdsetele võimalustele ja diskrimineerimiseta elule. Näitusega püütakse tutvustada Tartu inimestele vaimupuudega noori ja nende siirast mõttemaailma ning
näidata, et neilt on midagi õppida.

Projekti läbiviija, Tartu Ülikooli sotsiaalteaduskonna magistrant Kadri Henno, on töötanud 2005. aastal vabatahtlikuna Austrias ülemaailmse heategevusorganisatsiooni Caritas allasutuses, mis on spetsialiseerinud vaimupuudega noorte rehabiliteerimisele. Omandatud teadmiste
rakendamiseks ja ideede edasiandmiseks kirjutati projekt.

Näitusel välja pandud tööd on valminud ajavahemikus juunist novembrini 2007. aastal järgmistes asutustes: Imastu Koolkodu, Koluvere Hooldekodu, MTÜ „Iseseisev Elu“, Pahkla Camphilli Küla, Päevakeskus „Helin“, Sõmera Hooldekodu ja Tartu Maarja Kool.

Töödel on kujutatud mõõduka, raske ja sügava vaimupuudega noorte unistused, soovid ja igapäevaelu. Näituse koostaja Kadri Henno sõnul on tööde autoriteks erakordselt rõõmsameelsed ja positiivsed inimesed, seepärast ongi näituse pealkirjaks „Päikesepildid“.

Näitust saab linnaraamatukogus vaadata 8. veebruarini muusikaosakonnas ja II korruse ilukirjanduse saalis.

Käesolev projekt on ellu viidud Euroopa Ühenduse programmi Euroopa Noored
toetuse abil. Selle projekti sisu ei pruugi tingimata kajastada Euroopa
Ühenduse või Euroopa Noored Eesti büroo seisukohti ega hõlma nendepoolset
vastutust.

Täiendav info: Kadri Henno, tel 58247690

Uudised

Remont I korruse ajakirjanduse saalis

Alates 1. novembrist on ajakirjanduse saal I korrusel uuenduskuuriks suletud. Järgnevate nädalate jooksul saab värskeid ajalehti ja ajakirju lugeda ning laenutada Raeplatsi lugemistoas (Raekoja plats 11) ja raamatukogu peamaja II korrusel erialakirjanduse saalis. Vanemate ajakirjade ja ajalehtede kättesaamise aeg võib pikeneda.  I korruse infopunkti tellitud raamatuid saab kätte erialakirjanduse saalist. Vabandame ebamugavuste pärast!

 

Tartu laste- ja noortekirjanduse festivalil asuvad üles nii kirjanikud kui ka lapsed ja noored ise

Kolmandat korda toimuv Tartu laste- ja noortekirjanduse festival kutsub 9.–12. oktoobrini osa saama sündmustest nii lapsi ja noori kui ka täiskasvanuid. 

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee