Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Alates 1. novembrist on raamatukogu I korruse ajakirjanduse saal remondi tõttu suletud. Loe pikemalt kodulehe uudiste alt.

16.01.2007

Tammelinna harukogus on alates 18. jaanuarist võimalik vaadata Tiina Sääliku
fotonäitust "4". Vaatamiseks on väljas kaameraga tehtud lihtsad looduspildid, mille tulemusi sai näha alles pärast filmi ilmutamist.

Iga pildi juurde kuulub isiklik lugu: koht, kus käidud, emotsioon, mis läbi elatud ja tähendus, mis isiklik. Kui keegi leiab pildi, mis tedagi puudutab, siis on see parim, mis juhtuda võib. Näituse pealkirjaks on sümboolne arv, mis tähistab nii nelja aastaaega kui autori nelja aastakümmet.

T. Säälik on lõpetanud O. Lutsu nimelise Palamuse keskkooli, õppinud EPA-s ning omandanud Euroülikoolis bakalaureuse kraadi sisekujunduskunsti alal. Ta on üle kümne aasta osalenud Jõgeva kunstikooli juures tegutsevas kohalike harrastuskunstnike ühenduses Avatud Stuudio. Sel õppeaastal juhendab T. Säälik noori kunstnikke Palamuse kunstistuudios.

Tiina Säälik on esinenud ühisnäitustel Avatud Stuudioga Jõgeval, Palamusel, Paides.
Fotod ja maalid on koos Ene Luik- Mudisti töödega väljas olnud Jõgeval, maalid koos Lea Metsmehe töödega Rakveres, maalitud klaasi on eksponeeritud Jõgeval ja Pärnus.

Näituse korraldamist toetasid Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp ja kultuuriselts "Vanaveski". Autor tänab ka fotostuudiot "Must&Valge".

Näitust saab Tammelinna raamatukogus vaadata 22. veebruarini.

Täiendav info: Reelika Pukk, harukogu juhataja tel 746 1035

Uudised

Rootsi krimikirjanik Mattias Berg esineb Tartus

14. novembril kell 17.00 algab Tartu Linnaraamatukogu saalis Põhjamaade nädala kirjandusõhtu, mille külaline on rootsi krimikirjanik Mattias Berg. Bergi debüütromaani, tehnopõneviku „Kandja“ andis eesti keeles välja kirjastus Varrak.

Loe edasi...

Remont I korruse ajakirjanduse saalis

Alates 1. novembrist on ajakirjanduse saal I korrusel uuenduskuuriks suletud. Järgnevate nädalate jooksul saab värskeid ajalehti ja ajakirju lugeda ning laenutada Raeplatsi lugemistoas (Raekoja plats 11) ja raamatukogu peamaja II korrusel erialakirjanduse saalis. Vanemate ajakirjade ja ajalehtede kättesaamise aeg võib pikeneda.  I korruse infopunkti tellitud raamatuid saab kätte erialakirjanduse saalist. Vabandame ebamugavuste pärast!

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee