Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

21.01.2008

30. jaanuaril kell 18.00 algab Tartu linnaraamatukogu saalis (Kompanii 3/5, IV korrus) filmiõhtute sari AlterDokk, mis tutvustab tänapäevaseid demokraatlikke protesti- ja kodanikuliikumisi. Sarja avafilm „Demokraatia näeb välja selline” räägib 1999. aastal USA-s Seattle’s toimunud WTO vastasest meeleavaldusest, mida on peetud tänapäevase globaliseerumisvastase liikumise sünnihetkeks. Filmiõhtute korraldaja on 2007. aasta sügisel asutatud MTÜ Independent Active, kuhu kuuluvad noored inimesed, kelledest mõned on seotud ka anarhistliku liikumisega PunaMust.

Filmiõhtute sari keskendub tänapäeva demokraatlikele protesti- ja kodanikuliikumistele, mis võitlevad globaalse „raha võimu“ ehk neoliberaalse globaliseerumise vastu, seades sellele vastukaaluks ideed ühiskonnast, milles on kasumist, rahast, konkurentsist ja (üle)tarbimisest seatud kõrgemale inimlikud väärtused, nagu näiteks koostöö, solidaarsus, vastastikune abi, kultuuriline ja looduslik mitmekesisus. Üks filmiõhtu on eraldi pühendatud loomade õigustele ja kaitsele.

Sarja avafilm „Demokraatia näeb välja selline” („This is what democracy looks like“) räägib 1999. aastal toimunud WTO vastasest meeleavaldusest Seattle’s . Seda sündmust on peetud tänapäevase „globaliseerumisvastase“ liikumise sünnihetkeks. Film näitab, kuidas erinevad protesti- ja kodanikuliikumised, organisatsioonid ja rühmitused (ametiühingud, tudengiorganisatsioonid, looduskaitsjad, loomakaitsjad, alternatiivsed noored jne) rohujuure tasandil otsedemokraatlikult organiseerudes ja koostööd tehes võivad edu saavutada ning seljatada väga suurt võimu ja rahalisi ressursse omavaid organisatsioone ja jõude, mis kulisside taga ning ebademokraatlikult maailma valitseda ning suunata püüavad.

MTÜ Independent Active põhikirjalised eesmärgid ja tegevus seostuvad filmiõhtute temaatikaga.
Otsedemokraatia ja kodanikuühiskonna arendamise kõrval on eesmärgiks kultuurilise ja loodusliku mitmekesisuse kaitse, alternatiivsete energiaallikate ja tuumaohutuse-alane teavitustöö, inimõiguste alane tegevus ja sõjavastane teavitustöö ning palju muudki. Filmiõhtute kõrval valmistab MTÜ koos mitme koostööpartneriga ette projekti, mille sisuks on Tiibeti põgenikekoloonia laste heategevusliku kunstinäituse korraldamine.

Sari koosneb neljast filmiõhtust. Järgmised on kavas 13. ja 27. veebruaril ning 12. märtsil. Kõik filmid on varustatud eestikeelsete subtiitritega, sissepääs on tasuta. Huvilised on oodatud!

Täiendav info: MTÜ Independent Active juhatuse liige Indrek Haas tel 53 882665
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Näitused

K Veebr 26 @17:00 - R Mär 20 @20:00
Näitus "Euroopa kultuuripealinnad 1985 - 2024"
K Veebr 26 @17:00 - L Mär 21 @16:00
Deniss Krõlatovi maalinäitus
K Veebr 26 @17:00 - L Mär 21 @16:00
Näitus „Roman Toi 100”

Uudised

Töötajate tunnustamine ja 2019. aasta kokkuvõtete tegemine

19. veebruaril tegime läinud aastast kokkuvõtteid ja tunnustasime aastal enim silmapaistnud kolleege.

Linnaraamatukogu aasta raamatukoguhoidja tiitli pälvis Karlova-Ropka harukogu juhataja Laili Jõgiaas.

Loe edasi...

Tartu Linnaraamatukogu 2019. aasta töö arvudes

Raamatukogu jaoks oli 2019. aasta positiivne, sest iga päev külastati raamatukogu keskmiselt 1800 korda, iga tartlase kohta tehti raamatukogust üle 10 laenutuse, iga lugeja kohta 28. 

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee