Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

08.02.2008

13. veebruaril kell 18.00 algab Tartu Linnaraamatukogu saalis (Kompanii 3/5) sarja AlterDokk teine filmiõhtu. Tänapäevaseid demokraatlikke protestiliikumisi tutvustava dokumentaalfilmide sarja teine film „Mässu värvid” räägib IMF-i ja Maailmapanga vastasest meeleavaldusest Prahas 2000. aastal. Meeleavaldus on näide demokraatlikust koostööst erinevate liikumiste ja valitsusväliste kodanikuorganisatsioonide vahel, mis on suunatud rahavõimu vastu.

Dokumentaalfilmide sari AlterDokk keskendub sõltumatutele kodanikuliikumistele, mis võitlevad globaalse „raha võimu“ ehk neoliberaalse globaliseerumise vastu, seades sellele vastukaaluks ideed ühiskonnast, milles on kasumist, rahast, konkurentsist ja (üle)tarbimisest seatud kõrgemale inimlikud väärtused, nagu näiteks koostöö, solidaarsus, vastastikune abi, kultuuriline ja looduslik mitmekesisus. Viimane filmiõhtu on eraldi pühendatud loomade õigustele ja kaitsele.

Sarja järgmised filmid “Neljas maailmasõda” ja “Teiselpool maski” on kavas 27. veebruaril ja 12. märtsil. Kõik filmid on eestikeelsete subtiitritega ja sissepääs tasuta. Filmiõhtute koraldaja on MTÜ Independent Active koostöös Tartu Linnaraamatukoguga

Täiendav info: tel 53 882665 (Indrek Haas) või 736 1374

Uudised

Avatakse Prima Vista kunstiprogrammi kuuluvad näitused

17. septembril kell 16.30 avatakse Tartu Linnaraamatukogus tšehhi kirjaniku ja illustraatori Denisa Prošková illustratsioonide näitus ja maalikunstnik Ove Büttneri ning graafik Tiit Rammuli ühisnäitus „Varjud seinal“. Avamisüritus algab muusikaosakonna galeriis IV korrusel.

Loe edasi...

Koos Tammelinna päevadega avatakse raamatukogu tegevustuba

15. septembril kell 18 kuulutatakse Tartu Linnaraamatukogu Tammelinna harukogus avatuks nii XVII Tammelinna päevad kui ka raamatukogu tegevustuba.

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee