Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

10.12.2008

Tartu Linnaraamatukogus ootab 2008. aastal sündinud Tartu lapsi kingitus, milleks on kaunis kujunduses kogumik „Minu esimene raamat”. Raamatukogu on omalt poolt lisanud Lotte pildiga raamatukoti, mis valmis koostöös Eesti Joonisfilmiga ja kunstnik Piret Mildebergi piltidega lugemissoovitusi jagava voldiku. Lapsevanemad koos tulevase raamatusõbraga saavad kingituse kätte kodule lähimast raamatukogust – keskkogu laste- ja noorteosakonnast või mõnest harukogust.

Projekti „Minu esimene raamat” raames kingitakse kõigile Eestis 2008. a sündivatele lastele elukohajärgselt raamat. Raamatu idee autor ja koostaja on Eesti Lastekirjanduse Keskus, toetus raamatu väljaandmiseks tuli Eesti riigilt. Niisuguse kogumiku algne idee pärineb Rootsist, kus 1980. aastatel hakati vastsündinutele raamatuid kinkima.

Kogumik „Minu esimene raamat” on mõeldud ennekõike emale-isale, kes hakkavad sellest oma lapsele juba varakult jõukohaseid palasid ette lugema. Hiljem, kui lapsel tähed selged, saab ta raamatut ise lugema hakata. Raamatus on üle 80 erineva teksti alates rahvaluulest pärit salmidega nagu Meie kiisul kriimud silmad… ja lõpetades kaasaegsete autoritega. Esindatud on E. Enno, J. Oro, E. Raud, L. Tungal, O. Arder, P. Volkonski jpt.

Raamatute üleandmise on maakondade ja linnade keskraamatukogud enamasti korraldanud perekonnaseisuosakondade või omavalitsuste kaudu. Tartu Linnaraamatukogu on ainuke raamatukogu, kes võttis kingituse üleandmise enda peale ja ootab lapsevanemaid raamatukokku.
Laste- ja noorteosakonna juhataja Ädu Neemre sõnul, on selle taga soov sillutada teed uute lugejateni. Kui lapsevanem on korra juba leidnud tee raamatukokku, näinud raamatukogus partnerit ja sõpra, siis on lootust, et ta tuleb siia koos lapsega tagasi.

Tänaseks on I poolaastal sündinud laste vanematele koju saadetud kutse tulla kingitusele järele, II poolaastal sündinute vanematele läheb kiri teele jaanuaris. Loomulikult on raamatukokku oodatud ka need lapsevanemad, kelleni elukohavahetuse tõttu või muul põhjusel kiri ei jõua. Täpne informatsioon on väljas raamatukogu kodulehel aadressil www.luts.ee.

Täiendav teave: laste- ja noorteosakonna juhataja Ädu Neemre tel 736 1389.

Näitused

K Veebr 26 @17:00 - R Mär 20 @20:00
Näitus "Euroopa kultuuripealinnad 1985 - 2024"
K Veebr 26 @17:00 - L Mär 21 @16:00
Deniss Krõlatovi maalinäitus
K Veebr 26 @17:00 - L Mär 21 @16:00
Näitus „Roman Toi 100”

Uudised

Töötajate tunnustamine ja 2019. aasta kokkuvõtete tegemine

19. veebruaril tegime läinud aastast kokkuvõtteid ja tunnustasime aastal enim silmapaistnud kolleege.

Linnaraamatukogu aasta raamatukoguhoidja tiitli pälvis Karlova-Ropka harukogu juhataja Laili Jõgiaas.

Loe edasi...

Tartu Linnaraamatukogu 2019. aasta töö arvudes

Raamatukogu jaoks oli 2019. aasta positiivne, sest iga päev külastati raamatukogu keskmiselt 1800 korda, iga tartlase kohta tehti raamatukogust üle 10 laenutuse, iga lugeja kohta 28. 

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee