Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Suvine lühendatud lahtiolekuaeg 21. juunist – 22. augustini. Keskkogu ja harukogud on avatud E – R 10 – 18, L ja P suletud. Lubja tn laenutuspunkt on avatud T ja N 14 -18.

05.11.2008

6. novembril kell 15 esitleb Tartu Linnaraamatukogu laste ja noorteosakonnas (Kompanii 3/5) oma uut noorteromaani “Appi!” kirjanik Helga Nõu. Autor kõneleb romaani saamisloost ja tavatu pealkirja tagamaadest ning mõtiskleb läbi aegade korduvate noorteprobleemide üle ühiskonnas. Lisaks autorile saavad esitlusel sõna kirjandusteadlane Kärt Hellerma ja emakeeleõpetaja Maila Jürgenson. Helga Nõu uue teose andis välja Tartu kirjastus Atlex.

Helga Nõu uue raamatu tegelasteks on tavalises eesti peres kasvavad lapsed – Maili ja Juss, kes silmapilgu jooksul jäävad ilma oma vanematest. Noored elavad õnnetust üle kumbki omal moel – Juss püüab jõuda õnnetuspaika Šveitsi, et veenduda vanemate surmas, Maili otsib turvatunnet maal vanaema juures. Tegevuse edenedes rullub lahti perekonna lugu laiemalt.

Kirjanik puudutab romaanis väga erinevaid probleeme – ausus, armukadedus, armastus, petmine, leppimine, ärakasutamine jne. Peatähelepanu koondub siiski kahe noore inimese toimetulekule selles veidras maailmas, mis mõnikord näib kohe kokkuvarisevat.

Helga Nõu on tunnustatud ja viljakas kirjanik, kelle meelisteemadeks on naiseks olemine, alateadvus meie tegude mõjutajana, pagulus. Tema noortele kirjutatud raamatutes otsivad noored eneseteostusvõimalusi, õpivad tundma täiskasvanute maailma ja maadlevad tüüpiliste noorteprobleemidega – õnnetu armastus, narkootikumid, seksuaalsus. Helga Nõu eelmine romaan „Peaaegu geenius” ilmus käesoleva aasta kevadel.

Täiendav teave: laste- ja noorteosakonna juhataja Ädu Neemre
tel 736 1389

Uudised

Raamatukogu pakub seenioritele abi vaktsineerimistõendi välja printimisel

Kuna alates 9. augustist on kehtestatud nii sise- kui välitingimustes toimuvatele sündmustele piirangud, mille tõttu võidakse osalejatelt küsida tõendit, kas nad on COVID-19 suhtes vaktsineeritud, selle läbi põdenud või end hiljuti testinud ning terved, pakub Tartu linn seenioritele abi digitaalse vaktsineerimistõendi välja printimisel.

Loe edasi...

Üllatav külaskäik ja raamatu tagastus

28. juunil külastas raamatukogu Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkonna kultuuri- ja avalike suhete osakonna juhataja Anne Kathrin Kirsch ning tagastas 1943. aastal meie kogudest eemaldatud raamatu.

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee