Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Raamatukogu I korruse ajakirjanduse saal on remondi tõttu ajutiselt suletud. Ajalehti ja ajakirju saab lugeda ja laenutada peamaja II korruse erialasaalis ning Raeplatsi lugemistoas. 

17.10.2008

Teisipäeval, 21. oktoobril kl 16 avatakse Tartu Linnaraamatukogu II korruse näituseruumis (Kompanii 3/5) raamatunäitus "Noor-Eesti kirjastus 95". Kõnelevad kirjandusteadlane Marin Laak ja raamatukoguhoidja Elle Tarik.

Noor-Eesti kirjastus oli 20. sajandi I poolel üks kolmest suurimast Tartu kirjastusest Eesti Kirjanduse Seltsi ja Looduse kõrval. Aastail 1913-1940 oli Noor-Eesti kirjastus viljakaim algupärase ilukirjanduse väljaandja, kelle autorite ringi kuulus ka Oskar Luts. Kirjastusel oli oma
raamatukauplus ja trükikoda. Kirjastusele aluse pannud "Noor-Eesti" kultuuriliikumisel on tähtis roll ka Eesti raamatukogunduses ning Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu asutamises.

Näitus jääb avatuks 13. detsembrini.

Täiendav teave: Elle Tarik, Tiina Tarik tel 736 1395

Uudised

Remont I korruse ajakirjanduse saalis

Alates 1. novembrist on ajakirjanduse saal I korrusel uuenduskuuriks suletud. Järgnevate nädalate jooksul saab värskeid ajalehti ja ajakirju lugeda ning laenutada Raeplatsi lugemistoas (Raekoja plats 11) ja raamatukogu peamaja II korrusel erialakirjanduse saalis. Vanemate ajakirjade ja ajalehtede kättesaamise aeg võib pikeneda.  I korruse infopunkti tellitud raamatuid saab kätte erialakirjanduse saalist. Vabandame ebamugavuste pärast!

 

Tartu laste- ja noortekirjanduse festivalil asuvad üles nii kirjanikud kui ka lapsed ja noored ise

Kolmandat korda toimuv Tartu laste- ja noortekirjanduse festival kutsub 9.–12. oktoobrini osa saama sündmustest nii lapsi ja noori kui ka täiskasvanuid. 

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee