Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Raamatukogu I korruse ajakirjanduse saal on remondi tõttu ajutiselt suletud. Ajalehti ja ajakirju saab lugeda ja laenutada peamaja II korruse erialasaalis ning Raeplatsi lugemistoas. 

12.03.2008

Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonnas saab märtsikuus vaadata näitust „Puhkpilliorkester Tartu 60”, mis võtab kokku orkestri olulisemad eluetapid.

ENSV AÜN Tartu Kultuurihoone puhkpilliorkester, millest tänaseks on saanud puhkpilliorkester Tartu, asutati 1948. aastal Hugo Kirdelahe poolt. 5. jaanuaril fikseeriti esimene orkestriproov Tartu Kultuurihoones ja 9. märtsil juba ka esimene esinemine kohalikus raadiosaates paladega „Süda tuksub” ja „Kuku, sa kägu”. Näitus tutvustab orkestri ettevõtmisi pikaajaliste dirigentide Ando Rannu, Aadu Regi, Ilmar Lääne, Kaido Otsingu ja Margus Kasemaa, aga ka terve rea teiste juhendajate taktikepi all. Väljapanek linnaraamatukogus annab põgusa ülevaate ka teistest MTÜ Puhkpilliorkester Tartu juures tegutsevatest kollektiividest, orkestri kodudest, organiseerimismeeskondadest ning muidu huvitavatest ja naljakatestki faktidest orkestri ajaloos.

Linnaraamatukogu muusikaosakonnas on näitust avatud 4. aprillini. Edaspidi saab sellega tutvuda puhkpilliorkester Tartu 60. juubeli kontserdil 6.aprillil kell 16 Vanemuise Kontserdimajas ja 4. rahvusvahelise puhkpillifestivali „Mürtsub Pill 2008” festivalitelgis 20.-23. augustil 2008.a.

Täiendav info: Margus Kasemaa (puhkpilliorkester Tartu) 5287915,
Meery Salu (Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakond) 7361 394

Uudised

Rootsi krimikirjanik Mattias Berg esineb Tartus

14. novembril kell 17.00 algab Tartu Linnaraamatukogu saalis Põhjamaade nädala kirjandusõhtu, mille külaline on rootsi krimikirjanik Mattias Berg. Bergi debüütromaani, tehnopõneviku „Kandja“ andis eesti keeles välja kirjastus Varrak.

Loe edasi...

Remont I korruse ajakirjanduse saalis

Alates 1. novembrist on ajakirjanduse saal I korrusel uuenduskuuriks suletud. Järgnevate nädalate jooksul saab värskeid ajalehti ja ajakirju lugeda ning laenutada Raeplatsi lugemistoas (Raekoja plats 11) ja raamatukogu peamaja II korrusel erialakirjanduse saalis. Vanemate ajakirjade ja ajalehtede kättesaamise aeg võib pikeneda.  I korruse infopunkti tellitud raamatuid saab kätte erialakirjanduse saalist. Vabandame ebamugavuste pärast!

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee