Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

21. veebruaril on Annelinna harukogu ehitustööde töttu suletud. Raamatuid saab tagastada tagastuskasti.

24. veebruaril, iseseisvuspäeval, on linnaraamatukogu suletud.

09.10.2008

13. -17. oktoobrini korraldab Tartu Linnaraamatukogu Täiskasvanud õppija nädala raames kümmekond tasuta koolitust õpihimulistele tartlastele. Kolm-neli tundi kestvad lühikursused aitavad lihvida arvutikasutamise ja internetis orienteerumise oskust, kavas on ka kaks ülevaatlikku kirjandusloengut.

Linnaraamatukogu internetitoas toimuvad nädala jooksul erinevad arvutialased koolitused. Kuigi raamatukogu alustas oma kasutajate koolitamist juba 2001. aastal, on huvi arvuti algõppe vastu säilinud tänaseni, nn edasijõudnutele tutvustatakse raamatukogus kättesaadavaid andmebaase ja räägitakse infootsingust, sealhulgas ka raamatukogude veebikataloogist, eraldi kursused on nii teksti- kui pilditöötlusest arvutis. Koolitustel saadud teadmised kuluvad ära igale õppijale ja enesetäiendajale, raamatukogu aga on omakorda huvitatud sellest, et lugeja oleks arvutiga sinasõber, sest nii on raamatukogu kasutamine lihtsam ja mugavam.

Nädala kavas olevad kirjanduse ülevaated on mõeldud neile, kes tahavad viimaste aastate jooksul ilmunud ilukirjanduses paremini orienteeruda. Loeng „Eurokirjandus” sisaldab ülevaadet uuemast eesti keeles ilmunud Euroopa rahvaste kirjandusest, püüab anda pildi meie tõlkekirjanduse olukorrast maade kaupa ja toob välja raamatud, mis tasuvad lugemist. Teine loeng annab ülevaate eesti ulmekirjandusest ja ulme erinevatest alamžanritest.

Täiskasvanud õppija nädala koolituste läbiviijad on linnaraamatukogu töötajad Merly Eerma, Halliki Jürma, Tiina Sulg ja Krõõt Kaljusto-Munck. Üks neljast Tartumaa 2008. aasta koolitaja tiitli pälvinutest oli raamatukoguhoidja Tiina Sulg, aasta õppija tiitliga tunnustati aga lasteosakonna töötajat Piia Tuulet. Lisaks raamatukogu kasutajate koolitamisele on linnaraamatukogus ka oma töötajate koolitamine au sees, enamus töötajatest on saanud käia ka mõnel õppereisil. Tartumaa 2008. aasta koolitussõbralikuma organisatsiooni tiitel omistatigi Tartu Linnaraamatukogule.

Täiskasvanud õppija nädala täpne kava on väljas raamatukogu kodulehel www.luts.ee (menüüpunkt üritused).

Täiendav info: Halliki Jürma tel 7361 383 (arvutikoolitused)
Tiina Sulg tel 736 1383 (kirjanduse ülevaated)

Näitused

R Veebr 21 @09:00 - L Veebr 22 @16:00
Risto Vuorimiehe fotonäitus „Love Records Soome muusikaelus”
R Veebr 21 @17:00 - L Veebr 29 @16:00
Näitus „Rahu, ainult Tartu rahu“
R Veebr 21 @17:00 - T Mär 03 @20:00
Graafik Lembit Karu näitus "Hingemaastikud"

Uudised

Tartu Linnaraamatukogu 2019. aasta töö arvudes

Raamatukogu jaoks oli 2019. aasta positiivne, sest iga päev külastati raamatukogu keskmiselt 1800 korda, iga tartlase kohta tehti raamatukogust üle 10 laenutuse, iga lugeja kohta 28. Eelmisel aastal lisandus linnaraamatukogu kolmele harukogule Ilmatsalu harukogu, viidi sisse peamiselt peredele ja lapsevanematele suunatud uus teenus kärglaenutus, seemneraamatukogu laiendusena loodi Annelinna raamatukogu juures kogukonnaaed.

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee