Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

09.10.2008

13. -17. oktoobrini korraldab Tartu Linnaraamatukogu Täiskasvanud õppija nädala raames kümmekond tasuta koolitust õpihimulistele tartlastele. Kolm-neli tundi kestvad lühikursused aitavad lihvida arvutikasutamise ja internetis orienteerumise oskust, kavas on ka kaks ülevaatlikku kirjandusloengut.

Linnaraamatukogu internetitoas toimuvad nädala jooksul erinevad arvutialased koolitused. Kuigi raamatukogu alustas oma kasutajate koolitamist juba 2001. aastal, on huvi arvuti algõppe vastu säilinud tänaseni, nn edasijõudnutele tutvustatakse raamatukogus kättesaadavaid andmebaase ja räägitakse infootsingust, sealhulgas ka raamatukogude veebikataloogist, eraldi kursused on nii teksti- kui pilditöötlusest arvutis. Koolitustel saadud teadmised kuluvad ära igale õppijale ja enesetäiendajale, raamatukogu aga on omakorda huvitatud sellest, et lugeja oleks arvutiga sinasõber, sest nii on raamatukogu kasutamine lihtsam ja mugavam.

Nädala kavas olevad kirjanduse ülevaated on mõeldud neile, kes tahavad viimaste aastate jooksul ilmunud ilukirjanduses paremini orienteeruda. Loeng „Eurokirjandus” sisaldab ülevaadet uuemast eesti keeles ilmunud Euroopa rahvaste kirjandusest, püüab anda pildi meie tõlkekirjanduse olukorrast maade kaupa ja toob välja raamatud, mis tasuvad lugemist. Teine loeng annab ülevaate eesti ulmekirjandusest ja ulme erinevatest alamžanritest.

Täiskasvanud õppija nädala koolituste läbiviijad on linnaraamatukogu töötajad Merly Eerma, Halliki Jürma, Tiina Sulg ja Krõõt Kaljusto-Munck. Üks neljast Tartumaa 2008. aasta koolitaja tiitli pälvinutest oli raamatukoguhoidja Tiina Sulg, aasta õppija tiitliga tunnustati aga lasteosakonna töötajat Piia Tuulet. Lisaks raamatukogu kasutajate koolitamisele on linnaraamatukogus ka oma töötajate koolitamine au sees, enamus töötajatest on saanud käia ka mõnel õppereisil. Tartumaa 2008. aasta koolitussõbralikuma organisatsiooni tiitel omistatigi Tartu Linnaraamatukogule.

Täiskasvanud õppija nädala täpne kava on väljas raamatukogu kodulehel www.luts.ee (menüüpunkt üritused).

Täiendav info: Halliki Jürma tel 7361 383 (arvutikoolitused)
Tiina Sulg tel 736 1383 (kirjanduse ülevaated)

Uudised

Avatakse Prima Vista kunstiprogrammi kuuluvad näitused

17. septembril kell 16.30 avatakse Tartu Linnaraamatukogus tšehhi kirjaniku ja illustraatori Denisa Prošková illustratsioonide näitus ja maalikunstnik Ove Büttneri ning graafik Tiit Rammuli ühisnäitus „Varjud seinal“. Avamisüritus algab muusikaosakonna galeriis IV korrusel.

Loe edasi...

Koos Tammelinna päevadega avatakse raamatukogu tegevustuba

15. septembril kell 18 kuulutatakse Tartu Linnaraamatukogu Tammelinna harukogus avatuks nii XVII Tammelinna päevad kui ka raamatukogu tegevustuba.

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee