Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

17.03.2008

24. märtsil kell 17 esitletakse Tartu Oskar Lutsu nim Linnaraamatukogu saalis keeledidaktiku ja koolikirjaniku Toom Õunapuu jutukogu ”Vikerabielu”. Jutukogumiku andis välja kirjastus Kentaur. Esitlusel kõnelevad raamatust Anne-Mari Alver, Lehte Hainsalu, Leo Kaagjärv, Piret Bristol ja Evi Laido.


Viljakas koolikirjanik Toom Õunapuu on viimasel viiel aastal avaldanud kaks kogumikku emakeeleülesandeid. Oma 65. sünnipäeval astub aga didaktikaprofessor avalikkuse ette sootuks uues rollis - jutukogumiku "Vikerabielu" loojana.
Autor ei pea end ilukirjanikuks, kuigi eelmisel sajandil on temalt ilmunud perioodikas kümmekond laste- ja noorsoojuttu ning eraldi teosena ka pikem noorsoojutustus "Katkestusseis" (1989). Tunduvalt rohkem on autor üllitanud keelemetoodilisi väljaandeid. Omajagu skandaalne jutukogumik „Vikerabielu” on Toom Õunapuu 54. raamat.
"Vikerabielu" (koos fotodega 208 lk) sisaldab 15 ambitsioonitut lugu peaaegu elust enesest. Need valuliselt või piinlikult ausad jutud on minoorse alatooniga pihtimused, kus inimesed, olukorrad ja kohad on asjaosalistele tuttavlikud, dialoogid on autori fantaasia vili, kuna üllatuslõppe on tegelikult juhtunuga võrreldes mõneti atraktiivsemaiks töödeldud. Prototüübid on elanud või elavad meie keskel, võib-olla küll vähem karakteersetena ja teatud sordiini all, mis aga kokkuvõttes ei muuda nende olemust.
"Vikerabielu" jutud on armastusest ja vihkamisest, kus ükskõiksusel ei ole kohta. Halbadena näivad tegelased ei pea nii halvad tegelikult olemagi, võib-olla nad üksnes võitlevad oma isikliku õnne eest kahtlasevõitu vahenditega. Ja headel on sageli lihtsalt vedanud, olgugi et nad seda alati ära teeninud pole.
Täiendav teave: Toom Õunapuu tel 55 697110

Üritused

Sündmused puuduvad

Näitused

Sündmused puuduvad

Uudised

Pakiautomaaditeenus

Tartu Linnaraamatukogu pressiteade 25.03.2020

Raamatukogu jääb seoses eriolukorraga suletuks 1. maini või uue korralduseni. Olukorra leevendamiseks avab raamatukogu alates 25. märtsist teavikute laenutuse piiratud mahus, käivitades pilootprojekti raamatute tellimiseks Omniva pakiautomaatidesse.

Loe edasi...

Tallinna Keskraamatukogu e-raamatukogud on avatud kõigile Eesti elanikele

Üleriigilise eriolukorraga seoses avas Tallinna Keskraamatukogu 18. märtsil oma e-raamatukogud kõigile Eesti elanikele.

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee