Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Raamatukogu I korruse ajakirjanduse saal on remondi tõttu ajutiselt suletud. Ajalehti ja ajakirju saab lugeda ja laenutada peamaja II korruse erialasaalis ning Raeplatsi lugemistoas. 

17.03.2008

24. märtsil kell 17 esitletakse Tartu Oskar Lutsu nim Linnaraamatukogu saalis keeledidaktiku ja koolikirjaniku Toom Õunapuu jutukogu ”Vikerabielu”. Jutukogumiku andis välja kirjastus Kentaur. Esitlusel kõnelevad raamatust Anne-Mari Alver, Lehte Hainsalu, Leo Kaagjärv, Piret Bristol ja Evi Laido.


Viljakas koolikirjanik Toom Õunapuu on viimasel viiel aastal avaldanud kaks kogumikku emakeeleülesandeid. Oma 65. sünnipäeval astub aga didaktikaprofessor avalikkuse ette sootuks uues rollis - jutukogumiku "Vikerabielu" loojana.
Autor ei pea end ilukirjanikuks, kuigi eelmisel sajandil on temalt ilmunud perioodikas kümmekond laste- ja noorsoojuttu ning eraldi teosena ka pikem noorsoojutustus "Katkestusseis" (1989). Tunduvalt rohkem on autor üllitanud keelemetoodilisi väljaandeid. Omajagu skandaalne jutukogumik „Vikerabielu” on Toom Õunapuu 54. raamat.
"Vikerabielu" (koos fotodega 208 lk) sisaldab 15 ambitsioonitut lugu peaaegu elust enesest. Need valuliselt või piinlikult ausad jutud on minoorse alatooniga pihtimused, kus inimesed, olukorrad ja kohad on asjaosalistele tuttavlikud, dialoogid on autori fantaasia vili, kuna üllatuslõppe on tegelikult juhtunuga võrreldes mõneti atraktiivsemaiks töödeldud. Prototüübid on elanud või elavad meie keskel, võib-olla küll vähem karakteersetena ja teatud sordiini all, mis aga kokkuvõttes ei muuda nende olemust.
"Vikerabielu" jutud on armastusest ja vihkamisest, kus ükskõiksusel ei ole kohta. Halbadena näivad tegelased ei pea nii halvad tegelikult olemagi, võib-olla nad üksnes võitlevad oma isikliku õnne eest kahtlasevõitu vahenditega. Ja headel on sageli lihtsalt vedanud, olgugi et nad seda alati ära teeninud pole.
Täiendav teave: Toom Õunapuu tel 55 697110

Uudised

Rootsi krimikirjanik Mattias Berg esineb Tartus

14. novembril kell 17.00 algab Tartu Linnaraamatukogu saalis Põhjamaade nädala kirjandusõhtu, mille külaline on rootsi krimikirjanik Mattias Berg. Bergi debüütromaani, tehnopõneviku „Kandja“ andis eesti keeles välja kirjastus Varrak.

Loe edasi...

Remont I korruse ajakirjanduse saalis

Alates 1. novembrist on ajakirjanduse saal I korrusel uuenduskuuriks suletud. Järgnevate nädalate jooksul saab värskeid ajalehti ja ajakirju lugeda ning laenutada Raeplatsi lugemistoas (Raekoja plats 11) ja raamatukogu peamaja II korrusel erialakirjanduse saalis. Vanemate ajakirjade ja ajalehtede kättesaamise aeg võib pikeneda.  I korruse infopunkti tellitud raamatuid saab kätte erialakirjanduse saalist. Vabandame ebamugavuste pärast!

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee