Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

11.11.2008

18. novembril esitleb Igor Kotjuh Tartus oma teist venekeelset luulekogu „Partnerluse katse“.
Raamat sisaldab tekste aastatest 2004-2008 ja selle andis välja kirjastus Kite. Raamatuesitlus toimub „Kirjanduslike teisipäevade“ raames algusega kell 18.00, kuid seekord Tartu Linnaraamatukogu kohvikus “Vaikne Nurgake”.

„Mingis mõttes on iga raamat autori jaoks otsekui partnerluse katse lugejaga“, tõdeb Kotjuh. „Ent selles kogus olen reaalselt uurinud luulelugeja tausta ning seda, kui palju ühist võib olla lugeja ja luuletaja vahel.“

Viimase paari aasta jooksul on Igor Kotjuh harjunud sellega, et tema esinemistel käib kakskeelne publik, seepärast toimub ka raamatuesitlus nii eesti kui vene keeles. Esitlusel on kaaskõnelejaks Jaan Malin.

Kotjuhi esimene venekeelne raamat „Millal saabub homme“ ilmus 2005. aastal ning selle luuletused olid avaldatud mitmetes väljaannetes Eestis ja Venemaal. Kotjuhi mullu ilmunud eestikeelne tõlkeluulekogu „Teises keeles“ pälvis B. Kangro preemia.

Täiendav teave: tel 736 1390 (Nadežda Gerjak)

Uudised

Avatakse Prima Vista kunstiprogrammi kuuluvad näitused

17. septembril kell 16.30 avatakse Tartu Linnaraamatukogus tšehhi kirjaniku ja illustraatori Denisa Prošková illustratsioonide näitus ja maalikunstnik Ove Büttneri ning graafik Tiit Rammuli ühisnäitus „Varjud seinal“. Avamisüritus algab muusikaosakonna galeriis IV korrusel.

Loe edasi...

Koos Tammelinna päevadega avatakse raamatukogu tegevustuba

15. septembril kell 18 kuulutatakse Tartu Linnaraamatukogu Tammelinna harukogus avatuks nii XVII Tammelinna päevad kui ka raamatukogu tegevustuba.

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee