Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

19.09.2008

22. septembril algab Tartu Linnaraamatukogus vene kirjanduse nädal, mis tänavu võtab muuhulgas fookusesse rahvusvähemused Eestis. Kuni 27. septembrini on eesti ja vene keelt kõnelevatel kirjandushuvilistel võimalus raamatukogus osta venekeelseid raamatuid, osaleda kirjanike autoriõhtutel, raamatuesitlusel ning kontserdil. Kavas on venekeelne nukuetendus lastele ja avatakse raamatunäitus välisvene kirjanike loomingust.

Vene kirjanduse nädalat korraldatakse linnaraamatukogus kolmandat korda. 2006. ja 2007. aastal oli tähelepanu keskmes vene kirjandus laiemalt. Kirjandusnädala korraldaja Nadežda Gerjaki sõnul on vene kirjandus alati esindatud maikuus Tartu kirjandusfestivalil Prima Vista ja sügisel püüab lisa pakkuda linnaraamatukogu kirjandusnädal. Vene kirjanduse tutvustamise kõrval on nädala eesmärk kaasaaitamine erinevate kultuuride lähenemisele.

Kirjandusnädala sisse mahub kaks autoriõhtut ja kirjanduskohvik. Kolmapäeval, 24. septembril toimub raamatukogu kohvikus luuletaja ja tõlkija Igor Kotjuhi autoriõhtu „Kodumaa ja emakeele vahel”. Kotjuh on Eestis elavate vene keeles kirjutavate autorite almanahhi „Tuulelohe” peatoimetaja. Tema luulekogu „Teises keeles” pälvis 2007. aastal Bernard Kangro preemia.

25. septembri õhtul kohtub lugejatega kirjanik ja ajakirjanik Andrei Hvostov, kes oma novellide „Sinised mäed” ja „Kommunist” tegelasteks on valinud Eestimaal elavad venelased. Tema värske jutukogu „Võõrad lood” üle arutletakse sama päeva pärastlõunal raamatukogu kirjanduskohvikus. Kogumiku lugu „Sinised mäed” sai 2007. aasta Tuglase novelliauhinna.

26. septembri õhtul astub raamatukogu saalis publiku ette Oleg Kapinus, kes esitab kitarri saatel vene bardide Aleksander Rosenbaumi, Grigori Lepsi jt laule. Saali ees vitriinides on raamatunäitusele „Mida kodus nostalgiaks hüüti” välja pandud valik välisvene kirjandust.

Traditsiooniliselt pakub kirjandusnädal üritusi ka lastele: tartlanna Inga Ivanova esitleb 23. septembril oma uut raamatut „Kadunud koerte saladus” ning nädal lõpeb laupäeval venekeelse nukuetendusega „Krokodill Gena ja tema sõbrad”. Nukuteater juhatab sisse venekeelsete lasteürituste sarja „Külas muinasjutumaal”, mis hakkab toimuma kord kuus.

Kõik kirjandusnädala üritused on osavõtjatele tasuta. Nädala täpne kava on väljas raamatukogu kodulehel aadressil www.luts.ee

Täiendav informatsioon: Nadežda Gerjak tel 736 1391

Üritused

Sündmused puuduvad

Näitused

Sündmused puuduvad

Uudised

Pakiautomaaditeenus

Tartu Linnaraamatukogu pressiteade 25.03.2020

Raamatukogu jääb seoses eriolukorraga suletuks 1. maini või uue korralduseni. Olukorra leevendamiseks avab raamatukogu alates 25. märtsist teavikute laenutuse piiratud mahus, käivitades pilootprojekti raamatute tellimiseks Omniva pakiautomaatidesse.

Loe edasi...

Tallinna Keskraamatukogu e-raamatukogud on avatud kõigile Eesti elanikele

Üleriigilise eriolukorraga seoses avas Tallinna Keskraamatukogu 18. märtsil oma e-raamatukogud kõigile Eesti elanikele.

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee