Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

07.11.2008

10.– 14. novembrini toimub Tartu Linnaraamatukogus traditsiooniline Põhjamaade raamatukogunädal, mille teema on tänavu „Armastus Põhjala vastu”. Nädala jooksul kõneldakse põhjamaade kirjandusest, Norra, Islandi ja Fääri saarte loodusest ning inimestest, avatakse kaks näitust ja tehakse lapsed tuttavaks trollidega.

Põhjala pikkadel pimedatel sügisõhtutel peeti vanasti videvikutundi, räägiti muinasjutte ja loeti üksteisele raamatuid ette. Selle kombe elustamiseks, aga muidugi ka kirjanduse kaudu põhjamaade kultuuri, ajaloo ja looduse tutvustamiseks, korraldatakse juba kaheteistkümnendat korda Põhjamaade raamatukogunädalat. Traditsiooni kohaselt loetakse raamatukogunädalal Põhja- ja Baltimaade eri paigus ette ühesugune tekst. Selle aasta teksti on kirjutanud soome kirjanik Eeva Kilpi.

Tartus toimub raamatukogunädal kümnendat korda. Korraldaja Margit Oja sõnul on kõigi raamatukogunädala esinejate tegevus, olgu see siis kirjutamine, tõlkimine, fotografeerimine, maalimine või reisimine, kantud huvist ja armastusest Põhjala vastu.

Raamatukogunädal avatakse Annelinna raamatukogus Leedust pärit fotograafi Martynas Milkevičiuse ja tema sõprade Jouko Makkoneni (Soome) ja Wim Lassche (Norra) fotonäitusega „Tule minuga Põhjalasse (ja võta vihmavari kaasa)!” Fotodel on Eesti, Norra ja Lapimaa maastikud.

Raamatukogu kohvikus Vaikne Nurgake toimub kaks kirjandusõhtut. Armastusest Põhjala ja põhjamaade kirjanduse vastu räägivad kirjanik Maimu Berg ja tõlkija Sigrid Tooming. Nagu eelmistel aastatel, saab ka tänavu kuulata reisimuljeid – Fääri saarte loodusest ja inimestest jutustab Toomas Lapp ülikooli skandinavistika osakonnast. Laste jaoks on Annelinna raamatukoguhoidjad ette valmistanud teemaürituse trollidest ja Tartu kunstnik Pille Tammela paneb üles vahva maalinäituse „Trollid”. P. Tammela on lõpetanud Tartu Kunstikooli ja TÜ maalikunsti osakonna ning täiendanud end Ahvanamaal, Rootsis ja Norras.

Põhjamaade raamatukogunädala sündmustest on oodatud osa saama kõik huvilised. Nädal saab teoks koostöös Soome Instituudi ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindusega Eestis. Ürituste täpsem kava on väljas Tartu Linnaraamatukogu kodulehel.

Täiendav teave: raamatukoguhoidja Margit Oja tel 746 1040 või 746 1042

Näitused

K Veebr 26 @17:00 - R Mär 20 @20:00
Näitus "Euroopa kultuuripealinnad 1985 - 2024"
K Veebr 26 @17:00 - L Mär 21 @16:00
Deniss Krõlatovi maalinäitus
K Veebr 26 @17:00 - L Mär 21 @16:00
Näitus „Roman Toi 100”

Uudised

Töötajate tunnustamine ja 2019. aasta kokkuvõtete tegemine

19. veebruaril tegime läinud aastast kokkuvõtteid ja tunnustasime aastal enim silmapaistnud kolleege.

Linnaraamatukogu aasta raamatukoguhoidja tiitli pälvis Karlova-Ropka harukogu juhataja Laili Jõgiaas.

Loe edasi...

Tartu Linnaraamatukogu 2019. aasta töö arvudes

Raamatukogu jaoks oli 2019. aasta positiivne, sest iga päev külastati raamatukogu keskmiselt 1800 korda, iga tartlase kohta tehti raamatukogust üle 10 laenutuse, iga lugeja kohta 28. 

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee