Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Suvine lühendatud lahtiolekuaeg 21. juunist – 22. augustini. Keskkogu ja harukogud on avatud E – R 10 – 18, L ja P suletud. Lubja tn laenutuspunkt on avatud T ja N 14 -18.

 

05.11.2009

9. -13. novembrini toimub Tartu Linnaraamatukogus ja Soome Instituudi Tartu osakonnas traditsiooniline Põhjamaade raamatukogunädal, mille teema on tänavu „Sõda ja rahu Põhjalas“. Nädala jooksul kõneldakse Soome ja Gotlandi ajaloost, tutvustatakse soome nüüdiskirjandust ja meenutatakse kirjandusklassik Knut Hamsuni. Sündmusi jagub ka lastele, neist põnevaim on kahtlemata kohtumine islandi lastekirjaniku Kristin Steinsdottiriga.

Aasta kõige pimedamal ajal korraldavad Põhja- ja Baltimaade raamatukogud Põhjamaade raamatukogunädalat, et taas kord ellu äratada iidne videvikutunni pidamise traditsioon. Nädala eesmärk on tutvustada kirjanduse ja jutustamistraditsiooni kaudu Põhjala ühist kultuuriruumi. Igal aastal on tähelepanu keskmesse tõstetud erinev teema, tänavu sõda ja rahu. Korraldajate sõnul on oluline mäletada Põhjalas aset leidnud sõjasündmusi, et mõista ja hinnata tänapäeval nii olulist üksteisemõistmist ja koostööd.

Põhjamaade raamatukogunädal Tartus algab 9. novembri õhtul kell 17.30 Tove Janssoni poliitiliste karikatuuride näituse avamisega Annelinna raamatukogus. Kahel järgneval hommikupoolikul seiklevad Annelinna lapsed Muumide ja vendade Lõvisüdamete maailmas.

Nädala sees tutvustab Soome uuemat kirjandust linnaraamatukogu kohvikus Heidi Iivari Soome Instituudist, Gotlandi kirevast ajaloost ja tänapäevast pajatab Annelinna raamatukogus ajakirjanik Toomas Jüriado. Knut Hamsunile pühendatud kirjandusõhtul kõneleb TÜ maailmakirjanduse doktorant Katrin Kangur, klassiku loomingut esitab Enn Lillemets. Kohtumisel islandi kirjaniku Kristin Steinsdottiriga esitletakse tema äsja eesti keeles ilmunud lasteraamatut „Kodulinna ingel“.

Tartu Linnaraamatukogu koostöös Soome Instituudi ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindusega Eestis korraldab raamatukogunädalat juba üheteistkümnendat korda. Ürituste täielik kava on väljas raamatukogu kodulehel aadressil

Sündmusest osa saama on oodatud kõik huvilised!

Täiendav teave: raamatukoguhoidja Margit Oja tel 746 1042

Uudised

Raamatukogu pakub seenioritele abi vaktsineerimistõendi välja printimisel

Kuna alates 9. augustist on kehtestatud nii sise- kui välitingimustes toimuvatele sündmustele piirangud, mille tõttu võidakse osalejatelt küsida tõendit, kas nad on COVID-19 suhtes vaktsineeritud, selle läbi põdenud või end hiljuti testinud ning terved, pakub Tartu linn seenioritele abi digitaalse vaktsineerimistõendi välja printimisel.

Loe edasi...

Üllatav külaskäik ja raamatu tagastus

28. juunil külastas raamatukogu Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkonna kultuuri- ja avalike suhete osakonna juhataja Anne Kathrin Kirsch ning tagastas 1943. aastal meie kogudest eemaldatud raamatu.

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee