Vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Rannaraamatukogu õpilasmalevasse registreerumine algab 22. mail kell 16:00 siin.

2. juunil on Tartu Linnaraamatukogu keskkogu ja harukogud koolituspäeva tõttu suletud. Raamatute tagastuskastid on olemas nii keskkogu kui ka kolme harukogu sissepääsu ees. Palume ebamugavuste pärast vabandust.

28.09.2015 

Alates septembrikuust saab end Tartu Linnaraamatukogu lugejaks registreerida Tartu ülelinnalise õpilaspiletiga. Õpilaspilet kehtib laenutamisel võrdväärse dokumendina ID-kaardi ja raamatukogu poolt välja antud lugejapileti kõrval nii keskkogus kui ka kõigis harukogudes. Lugejaks registreerumisel tuleb siiski teha valik ühe dokumendi kasuks (vaheldumisi kord üht kord teist kasutada ei saa) ja õpilaste jaoks on õpilaspileti kasutamine kindlasti kõige mugavam. 

Olenemata sellest, millist dokumenti raamatute laenutamiseks kasutatakse, vajab laenutusõigus kord aastas pikendamist. Pikendamise vajadusest annab märku raamatukoguhoidja ja selle kohta saab infot e-kataloogist oma lugejakontolt. 

Lugejapilet või sellega võrdsustatud dokument – õpilaspilet või ID-kaart - tuleb raamatukokku alati kaasa võtta ja seda ei tohi teistele isikutele edasi anda. Ka dokumendi kaotamisest tuleb raamatukogule teada anda vältimaks võimalust, et võõrast lugejakontot pahatahtlikult kasutatakse. 

2014. aastal kasutas Tartu Linnaraamatukogu ligi 37  000 lugejast laenutamiseks lugejapiletit üle 16  000 inimese ja ID-kaarti rohkem kui 20 000. 2014. aastal registreeriti raamatukogus ca 4000 uut lugejat, neist lapsi oli ligi 1500. 

Täiendav info: teenindusjuht Merike Karolin tel 736 1396

Uudised

Prima Vista külaliste teosed on jõudnud poelettidele

8.–13. maini kestva Tartu rahvusvahelise kirjandusfestivali Prima Vista ajal esitletakse arvukalt nii kodumaiste kui ka välismaiste autorite uusi raamatuid.

Loe edasi...

Tartu lastekirjanduse auhinna laureaat on Reeli Reinaus

Raamatu ja roosi päeva eel, 22. aprillil kuulutati Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodus välja Tartu lastekirjanduse auhinna (Lapsepõlve auhind) laureaat.

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee